واحد خبرگزاری بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز
     97/09/20
   
برگزاری کارگاه آموزشی مدیریتی تغییر با تدریس
مدیر بیمارستان شهید چمران شیراز

 
 
   
 خلاصه خبر

به گزارش مدیر روابط عمومی بیمارستان شهید چمران شیراز ، امروز کارگاه آموزشی مدیریت تغییر با تدریس آقای "حسین زارعی" مدیر بیمارستان شهید چمران با حضور کلیه مسوولین بخش ها و واحدها برگزار گردید .

   
   
 
 شرح خبر

مدیر بیمارستان شهید چمران هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقای مهارت مسوولین در مدیریت تغییر عنوان کرد و افزود :
یکی از مهمترین مهارت هایی که مسوولین بدان نیازمند هستند ، مدیریت تغییر است . بی شک در برابر هر تغییری ، مقاومت هایی از طرف عده ای بنابر دلایل مختلف بوجود خواهد آمد . لذا جلب نظر و تفهیم نیاز به تغییر در بین کارکنان تحت سرپرستی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مدیر یک بخش یا واحد باید به این مهارت دست یافته باشد و مرتبا آن را ارتقاء دهد .

مدیر بیمارستان شهید چمران همچنین در خصوص نحوه برگزاری این دوره گفت :
نحوه آموزش در این دوره بدین صورت است که در پایان آموزش ، با استفاده از تکنیک
Role Plaing افراد مهارت آموزش یافته خود را بصورت عملی به اجرا درآورده و با ارائه سناریو و نقش های از پیش تعیین شده میزان مهارت خود را می سنجند .

وی افزود : هر تیم از چهار نفر تشکیل شده است . هر نفر یک نقش را به عهده گرفته که شامل نقش مثبت ، منفی و فرصت طلب بوده و نفر چهارم به عنوان  "مدیر"  نقش خود را ایفا کرده و تکنیک های فراگرفته را در تفهیم و جلب رضایت افراد حاضر بکار می برد .

آقای "حسین زارعی" در پایان گفت :
شایان ذکر است که چهار نفر به عنوان داور انتخاب شده که بر اساس یک چک لیست با چهارصد امتیاز به هر تیم نمره داده و در پایان تیم برنده را انتخاب و به آن تیم جایزه ای نفیس ازائه می گردد .

وی افزود : در این کارگاره یکی از تیم ها برنده شد و جایزه ی نفیس را از آن خود کرد . ولی آنچه برای من ارزش داشت ، شور ، نشاط و شادمانی بود که در بین گروه ها احساس می شد و نیز تعاملی که به کمک آن توانستند راهکار انتخاب "تصمیم صحیح" را در خود ارتقاء دهند .

 

   
   
   
 
   
   
   
   
   
 
   
   
   
   
   
   
   
 
   
 
   
   
   
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
   
   
   
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-9-21 9:53        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ