واحد خبرگزاری بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز
  
 96/07/25
  
  

بخش فوق تخصصی جراحی مغز و اعصاب ، ستون فقرات در بیمارستان شهید چمران

  
 

"دکتر مجید رضا فرخی" استاد جراحی مغز و اعصاب  :

"دکتر مجید رضا فرخی" استاد جراحی مغز و اعصاب و فلوشیپ فوق تخصصی جراحی اسپاین بیان داشت از چهار سال قبل جراحی تومورهای این ناحیه از ستون فقرات که بدلیل مجاورت به عناصر احشایی در سمت قدام و عروق ناحیه لگنی و درگیر شدن اعصاب و استخوان لگن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با عنایت به این مسئله که بعضی از بیماران در هنگام ارجاع دچار تومورهای ژیانت ( بسیار بزرگ ) میباشند و جراحی این تومورها پیچیده و سخت میباشد ، لذا بیمارستان شهید چمران – بخش فوق تخصصی جراحی اسپاین ، جراحی مغز و اعصاب با برخورداری از تجربه تیمی همکاران رادیولوژیست ، بیهوشی و جراحی کولورکتال و ارتوپدی توانسته است سانتری موفق برای جراحی این تومورها در کشور گردد .

در طی این مدت بیماران متعددی از نقاط مختلف کشور مراجعه نموده اند و تحت درمان قرار گرفته اند . "استاد فرخی" افزود : بدلیل نداشتن تجربه کافی و تیم غیر مجرب در نقاط مختلف کشور این بیماران تحت جراحی های ناقص قرار میگیرند و از آنجائیکه این تومورها بدخیم می باشند و به سرعت عود می کنند و متاسفانه به درمان های کمکی نظیر رادیوتراپی و شیمی درمانی مقاوم می باشند و با معلولیت هایی شامل اختلالات ادراری و مدفوعی مراجعه می کنند که درمان آن بسیار مشکل و با عوارض جدی روبرو خواهند شد . لذا بیمارانی که احساس درد مبهم در ناحیه لگن همراه با اختلالات ادراری و مدفوعی و یا دیگر علائم عصبی خصوصاً یبوست دارند بایستی فوراً مراجعه نمایند و تحت تشخیص و درمان فوری قرار گیرند .

"استاد فرخی" اضافه نمودند که تاکنون در این مرکز بالغ بر 30 بیمار تحت جراحی قرار گرفته اند که نتایج بسیار مطلوب بوده است و این آمار در مقالات بین المللی هم برجسته میباشد و این مرکز جهت سرویس دهی درمانی و تشخیصی به این بیماران بیش از پیش آمادگی لازم را دارد .

  
  
 
  
 
 
 
    
    
    

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-7-27 9:21        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ