واحد خبرگزاری بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز
   
 96/06/16
   
   
 بروز رسانی تجهیزات ویژه بیمارستان شهید چمران
   
   
   
   
 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید چمران ، در راستای ارتقای رضایت و ایمنی بیماران و نیز افزایش درصد تحقق برنامه عملیاتی سال 96 ، تیم مدیریت اجرایی بیمارستان شهید چمران با برنامه ریزی دقیق ، منطبق با وضعیت بودجه و در جهت عملیاتی نمودن شعار "اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال" مقام معظم رهبری در سال کنونی ، ارتقای تجهیزات لازم و ضروری را در دستور کار خود قرار داد .  

"حمید پناهیان" مدیر بیمارستان شهید چمران در این باره گفت :

تجهیز و تهیه امکانات لازم و ضروری هر سازمان ، از جمله مواردی است که نیاز به توجه ویژه دارد . لزوم برنامه ریزی دقیق و محاسبات مالی بر اساس وضعیت درآمد و هزینه سازمان ، می تواند دستیابی به رسالت تدوین شده در برنامه استراتژیک سازمان را به واقعیت تبدیل نماید .

با بررسی های انجام یافته توسط تیم مدیریت اجرایی در سال کنونی و نیز بر اساس درصد تحقق اهداف برنامه عملیاتی بیمارستان شهید چمران در چهار سال اخیر ، لزوم تهیه و تجهیز امکانات لازم و به روز در راستای ارتقای رضایت و ایمنی بیماران بیش از پیش  مهم جلوه نمود .

وی افزود : تا کنون تجهیزات زیادی برای این بیمارستان تهیه ، نصب و راه اندازی شده است ولیکن مواردی از تجهیزات است که بار مالی فراوان داشته ، تهیه آن نیاز به هماهنگی های و پیگیری های مجدانه دارد .

این مرکز با توجه به اینکه قطب ارتوپدی در جنوب کشور به حساب می آید ،  به روز رسانی تجهیزات و امکانات عکسبرداری و انجام اقدامات تشخیصی در بخش ها ، خصوصا اتاق عمل  و نیز ضرورت انتقال بیماران به سایر مراکز در مواردی که سرویس های ارایه خدمت به این دسته از بیماران موجود نیست ، از ضروریات این مرکز می باشد .

لذا ، با هماهنگی های انجام یافته ، لزوم تهیه امکانات زیر از دسته مواردی بود که خوشبختانه در کنار سایر تجهیزات تهیه شده در سال های اخیر ، خریداری و به مرحله بهره برداری و یا نصب و راه اندازی رسیده است . از جمله موارد زیر :

1) خریداری یک دستگاه DDR  با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد و دویست و پنجاه میلیون ریال بوده و در حال حاضر در مرحله نصب و راه اندازی می باشد .

2) خریداری اندوسکوپ نروسرجری با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد و هفتصد و بیست و هفت میلیون ریال دارای مارک اشتوز ساخت کشور آلمان که توسط این دستگاه می توان از طریق بینی وارد مغز شده و عمل های جراحی بسیار حساس در قاعده جمجمه مانند تومورهای مغزی قرار گرفته در ناحیه پیتاتوری و غیره را با وارد شدن کمترین صدمه به بیمار را انجام داد .


3) تهیه آمبولانس :

با همکاری صمیمانه و قابل تقدیر مدیر بیمارستان امیر "آقای دکتر غلامرضا قاضی پور" یک دستگاه آمبولانس به این مرکز با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ششصد میلیون ریال واگذار گردید .

در پایان : لازم به ذکر است به زودی پروژه مرکز تحقیقات ارتوپدی و بخش ECOG ( الکتروکورتیکوگرافی ) راه اندازی خواهد شد .

 

    
    
    
    
    
    
    
     
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
   

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-6-16 22:10        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ