واحد خبرگزاری بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز
   
 95/08/02
   
   
طراحی و ساخت دستگاه LS یا پاگیر و فیکس کننده اعضای بدن توسط جوان مبتکر و خلاق
   
   
   
   
به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید دکتر چمران ، "روح الله روحانی" ، پرسنل حفاظت فیزیکی بیمارستان شهید دکتر چمران موفق به طراحی و ساخت دستگاه LS شد . این دستگاه برای نگه داری پای بیمار در وضعیت ثابت طراحی شده است .

این مبتکر دستگاه LS ، در این باره گفت :

بارها دیده شده که در اتاق عمل برای گرفتن پای بیمار ، اعضای بدن، جهت شستشو،  جراحی و انجام کارهای دیگر از طنابی آویزان شده که شکل و شمایل زیبا و جالبی برای چنین مکانی ندارد استفاده می کنند که توسط فردی تا مدتی نگه داشته می شود.  این اقدام با مشکلات و نارضایتی  زیادی مواجه بوده است .
با یررسی و طراحی های متفاوت دو نمونه دستگاه به صورت تمام اتوماتیک و مکانیکی طراحی شده که مشکلات زیادی را از بین خواهد برد. برخی از مزایای این دستگاه عبارتند از :

حذف نیروی انسانی

جابجایی آسان

کارایی اسان

بازده زیاد

اندازه مناسب

 استاندارد بودن

بومی بودن

صرفه جویی در زمان

تنظیم و جابجای در حالت های مختلف

سیار بودن آن

داشتن ظاهری مناسب و زیبا

قابلیت شستشو

تحمل وزن بسیار بالا

وی افزود : اندازه این دستگاه در حالت بسته حدود 70 سانتی متر  ودر حالت باز 190 سانتی متر می باشد . عرض این دستگاه 50 الی 70 سانتی متر است که علاوه بر اندازه های متغیر بدنه ی آن ، قسمت نصب اعضا خود جداگانه قابل تنظیم است. چرخ های این دستگاه به صورت 360 درجه قابل چرخش است و حاوی قفل ترمز می باشد . جنس لاستیک های آن استاندارد بوده  و مخصوص محل کار خود می باشد . این دستگاه می تواند وزنی بالغ بر 300 کیلو گرم را به راحتی تحمل کند.

"حمید پناهیان" مدیر بیمارستان شهید دکتر چمران ، ضمن تشکر و قدردانی از این مبتکر جوان ، گفت :

حضور جوانان در تمام عرصه ها نقش کلیدی در توسعه جامعه دارد . نقش علم و تجربه می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد به گونه ای که کافی است تنها برای آن قدری تفکر کرد و احساس مسوولیت داشت .
وی از این جوان مبتکر صمیمانه تشکر و قدردانی نموده و مقرر گردید به نحو مقتضی از ایشان سپاسگزاری و تجلیل شود .

   
   
   
 
   
 
     
     
     

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-2-18 8:37        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ