افتتاح  ای سی تی در بیمارستان شهید دکتر چمران

تاریخ : 15 / 09 / 1394


افتتاح ECT در بیمارستان شهید چمران : ایی سی تی یا شوک درمانی که درمان با تشنج الکتریکی به صورت کنترل شده است، یک جریان الکتریکی به مغز بیمار متصل شده و باعث می‌شود مسیر‌هایی که در مغز وجود دارند خلق و روحیه فرد را تنظیم کنند. در افسردگی بعضی از واسطه‌های شیمیایی مغز کم می‌شود . با شوک‌ درمانی ، آن مسیرها سریعا به جای خود بر می‌گردند و به سرعت بهبود می‌یابند. این تشنج‌ها اثرات درمانی دارند. اصولا برای بیمارانی که افسردگی‌های مقاوم به درمان دارند، از این روش استفاده می‌شود. افسردگی شدید در فرد منجر به ایجاد افکار خودکشی و قتل می‌شود.

با حضور مدیر بیمارستان شهید چمران ، استادان و دستیاران اعصاب و روان ، واحد ایی سی تی بیمارستان شهید دکتر چمران راه اندازی شد . حمید پناهیان ، مدیر بیمارستان شهید چمران ، ضمن ابراز خرسندی از این افتتاح گفت : خوشبختانه تلاش همکاران در راه اندازی این واحد به بار نشست و توانستیم انجام شوک درمانی در بیمارستان را فعال نماییم .

وی افزود : انجام شوک درمانی برای بیماران بستری در بخش سایکوسوماتیک ( روان تنی ) حایز اهمیت فراوانی است . یکی از مشکلات مهم در اداره این بخش ، نداشتن واحد شوک درمانی و انتقال بیماران با صرف هزینه به بیمارستان اعصاب و روان بود که با افتتاح این واحد ، مرتفع گردید .

واحد ایی سی تی ، دارای کلیه امکانات لازم بوده و در هفته بر حسب نیاز برای بیماران بستری در بخش سایکوسوماتیک قابل انجام می باشد . وی ادامه داد : در حال حاضر ریکاوری نیز در همین واحد طراحی شده و بیماران پس از دریافت شوک درمانی مرحله ریکاوری را نیز پشت سر خواهند گذاشت .تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-2-18 8:37        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ